O nás | .

O nás

Jsme dvě designérky Olina Francová a Jitka Arazimová a tvoříme pod společnou značkou Franco Arazzi. Multibags jsou výsledkem naší několikaleté tvorby na téma multifunkční kožená kabelka.

Nápad pustit se do navrhování a šití vlastních modelů kabelek vznikl v roce 2012 v obchodě s kabelkami, kde jsme si nedokázaly z nabídky vybrat „tu pravou“. V danou chvíli jsme byly zřejmě stejně naladěné a Olina měla navíc svůj sochařský ateliér zčásti nevyužitý.

Náš cíl byl jasný – vymyslet originální, zajímavé kabelky, které na první pohled zaujmou a budou zároveň i funkční.  Jako materiál jsme zvolily kůži – tradiční materiál s jedinečnými vlastnostmi, který stárne do krásy. Rozhodly jsme se používat kůže jen z hospodářských zvířat, kde useň je druhotně zpracovávanou surovinou. Výchozím bodem se pro nás stalo maximální vyznění přírodního materiálu.

A tady začalo naše dobrodružné experimentování s tvarem a formou, které vyústilo v určující znaky našich modelů: minimalistické geometrické tvary, rozložení objemu do plochy, ucha prořezaná přímo do tvaru, zdůraznění geometričnosti dvojitým vrchním švem. Tvarový efekt ale není na úkor funkčnosti, naopak zde nacházíme prostor pro multifunkčnost. Začínaly jsme s tvorbou kabelek, dnes už jsme musely pro to, co děláme vymyslet vlastní název: multibags. Multibagy mění barvy, mění se z kabelky na tašky, tašky na batohy, vnitřní samostatná kapsa na malou kabelku nebo ledvinku.

Vznikl zde velký prostor i pro zapojení fantazie ženy, která model nosí. Sebevědomá žena s originálním myšlením, toužící po hravém, extravagantním módním doplňku -  tato žena je naše zákaznice a pro NÍ jsme založily ateliér Franco Arazzi a vymyslely MULTIBAGS.

Do povědomí českého trhu se naše multibags dostávají díky vlastním módním přehlídkám, které pořádáme vždy v historických domech a palácích staré Prahy, přehlídkám designu Czech design week a prostřednictvím předních českých butiků nabízejících originální český design. V únoru 2017 představila značka novou kolekci na přehlídce Oxford Fashion Studia při London Fashion Week. Značka se prezentuje také na webu notjustalabel.com. Naše kolekce Multibags Rebels byla v dubnu 2018 oceněna stříbrnou A'Design Award v kategorii Fashion and Travel Accessories. A'Design Award je světově největší a nejvlivnější ocenění za design. Naši vítěznou kolekci si můžete prohlédnot zde https://competition.adesignaward.com/design.php?ID=59285.

Primární je pro nás experimentování na téma kabelka a vývoj nových modelů. Proto naše multibags vznikají jen na objednávku a v malých sériích a všechny  jsou autorskými originály.

Naše zákaznice tak vždy dostává do ruky naprosto unikátní model, který jsme navrhly a kompletně zhotovily jen my dvě -

                                                                                                           

Vaše Olina a Jitka

 

www.olinafranco.cz

www.jitkaarazimova.cz