O nás | .

O nás

Jak to začalo:

Byly jsme dvě kamarádky, spolužačky z Hollarky, Olina Francová a Jitka Arazimová a začaly jsme tvořit pod společnou značkou FRANCO ARAZZI. Multibags jsou výsledkem naší několikaleté tvorby na téma multifunkční kožená kabelka.

Náš cíl byl jasný – vymyslet originální, zajímavé kabelky, které na první pohled zaujmou a budou zároveň i funkční. Jako materiál jsme zvolily kůži – materiál tradiční, s jedinečnými vlastnostmi, který stárne do krásy. Rozhodly jsme se používat kůže jen z hospodářských zvířat, kde useň je druhotně zpracovávanou surovinou. Výchozím bodem se pro nás stalo maximální vyznění přírodního materiálu.

A tady začalo naše dobrodružné experimentování s tvarem a formou, které vyústilo v určující znaky našich modelů: minimalistické geometrické tvary a rozložení objemu do plochy. Tvarový efekt ale není na úkor funkčnosti, naopak zde vznikl prostor pro multifunkčnost. Začínaly jsme s tvorbou kabelek, později už jsme musely pro to, co děláme vymyslet vlastní název: MULTIBAGS. Multibagy mění barvy, mění se z kabelky na tašky, tašky na batohy, vnitřní samostatná kapsa na malou kabelku nebo ledvinku. Velký prostor zůstává i pro fantazii ženy, která model nosí. Naše zákaznice je sebevědomá žena s originálním myšlením, toužící po hravém, extravagantním módním doplňku.

Do povědomí českého trhu se multibags dostávají díky vlastním módním přehlídkám, přehlídkám Czech Design Week a Prague Design Week. V únoru 2017 se značka MULTIBAGS poprvé veřejně představila na přehlídce Oxford Fashion Studia při London Fashion Week. Letos v březnu jsme měli přehlídku v Amsterdamu v rámci International Fashion Week. Značka se prezentuje také na webu notjustalabel.com. Kolekce Multibags Rebels byla v dubnu 2018 oceněna stříbrnou A'Design Award v kategorii Fashion and Travel Accessories. V roce 2019 byla kolekce MULTIBAGS 5in1 oceněna A´Design Award Bronze. A'Design Award je světově největší a nejvlivnější ocenění za design. Naše vítězné kolekce si můžete prohlédnot zde https://competition.adesignaward.com/design.php?ID=71331,  https://competition.adesignaward.com/design.php?ID=59285.

Dnes:

Ateliér FRANCO ARAZZI zastoupený Olinou rozšiřuje své působení v oblasti fashion designu o nové komodity.

MULTIBAGS zůstávají doménou Jitky:

"Primární je pro mě experimentování na téma kabelka a vývoj nových modelů. Proto multibags vznikají jen na objednávku a v malých sériích a všechny  jsou autorskými originály. Nově rozšiřuji nabídku o tvorbu autorských modelů podle individuálního přání zákaznice - třeba odepínací pouzdro na důležité drobnosti na golfový vozík."

Vyzkoušejte ten svůj multibag i Vy.

 

Vaše Jitka 

 

www.jitkaarazimova.cz

Foto: Jaroslav Jiřička